در بازدید از مرکز سالمندان هفت باغ مهربانی

بازدید رئیس سازمان بهزیستی از مرکز سالمندان هفت باغ مهربانی

رئیس سازمان بهزیستی، استاندار زنجان، مدیرکل بهزیستی زنجان و جمعی از مسئولان استانی از مرکز سالمندان هفت باغ مهربانی بازدید کردند.

انوشیروان محسنی‌بندپی در بازدید از مرکز سالمندان هفت باغ مهربانی با بیان اینکه یکی از راهبردهای سازمان بهزیستی، واگذاری تصدی‌هایش به بخش خصوصی است، اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید، دبیرخانه نشان مسئولیت اجتماعی برای افراد نیکوکار و خیراندیش در سازمان بهزیستی مستقر شده و خوشبختانه در طول چند سال گذشته، همه سمن‌ها و خیران برای حمایت از کسانی که با ناملایماتی‌های مسیر زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند، یار و مددکار ما بوده‌اند.

وی با بیان اینکه اقدامات بخش خصوصی کیفی‌تر و استانداردتر از اقدامات دولتی است، افزود: همه راه‌های منتج به حمایت از مرکز هفت باغ مهربانی را بررسی می‌کنیم و برای واگذاری زمین نیز با هیچ مشکلی مواجه نیستیم. از این رو می‌توانیم زمین را با حفظ مالکیت بهزیستی در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: ۸٫۲ درصد از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند و این میزان تا ۱۰ سال بعد به ۱۲ درصد می‌رسد. از این رو سالمندان اقلیت بزرگی خواهند بود که بدون شک نیاز به برنامه‌ریزی مدونی دارند. البته سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز دبیرخانه خود را در سازمان بهزیستی مستقر کرده و در پی برنامه‌ریزی برای قشر سالمند است.

رییس سازمان بهزیستی با تاکید بر اینکه امروزه به خاطر صنعتی شدن جوامع، چسبندگی اعضای خانواده نسبت به یکدیگر کمرنگ شده است، تصریح کرد: سالمندان کسانی هستند که سال‌ها در جامعه زحمت کشیده‌اند و همگی ما باید پذیرش بی‌چون و چرای این قشر را داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان زنجان نیز در ادامه با قدردانی از زحمات اعضای هیئت مدیره مرکز سالمندان هفت باغ مهربانی، اظهار کرد: استان زنجان مردم خیری دارد که از جمله اقدامات آن‌ها می‌توان انجمن خیریه مهرانه و روزبه را نام برد؛ در واقع مهرانه سند افتخار استان زنجان است و همین موضوع باعث شده تا سطح انتظار و توقع از کارهای خیریه و حمایتی در این استان بالا رود.

اسدالله درویش‌امیری ادامه داد: در حال حاضر، استان زنجان بیش از ۳۶۰ تشکل مردم‌نهاد دارد و تعداد سمن‌های استان نسبت به سال ۹۲ از افزایش ۸۵ درصدی برخوردار است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه دولت تدبیر و امید معتقد است که تشکل‌های مردم‌نهاد مزاحم نیستند و فعالیت‌شان مایه افتخار است؛ در واقع مقابله با آسیب‌های اجتماعی راهی جز امدادگیری از سمن‌ها ندارد.

درویش‌امیری در خصوص سالمندان خاطرنشان کرد: سالمندان محتاج کمک تک به تک ایرانی‌  ها هستند ولی متاسفانه هرچه زمان به جلو می‌رود، توجه به سالمندان کمرنگ‌تر می‌شود. این در حالی است که جامعه انتظار دارد تا زنجان در اشل بین‌المللی برای سالمندان حرکت کند.

محمد محمدی‌قیداری، مدیرکل بهزیستی استان زنجان نیز با بیان اینکه استراتژی بهزیستی، بهره‌گیری از توانمندی بخش خصوصی و غیردولتی است، گفت: باید از ظرفیت خیران و بزرگان استان بهره‌مند شویم. در حال حاضر نیز طرح پردیس سرای سالمندان را در دستور کار داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا