رئیس سازمان بهزیستی کشور

۸.۲ درصد جمعیت ایران بالای ۶۰ سال سن دارند/افزایش خط سالمندی در کشور

رئیس سازمان بهزیستی کشور، گفت: در قانون برنامه ششم توسعه از تمام ظرفیت ها برای خدمات رسانی به سالمندان استفاده خواهیم کرد.

دکترانوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور شامگاه گذشته(۱۳ بهمن) در مراسم جشن ویژه سالمندان، اظهار کرد: فرزانگی پدیده اجتماعی است که در همه جوامع وجود دارد و هر حکومت و نظامی باید در راستای توجه به سالمندان برنامه ریزی داشته باشند.

 وی بهره مندی افراد جامعه از تجربیات سالمندان را موجب کسب موفقیت عنوان کرد و گفت: ۸٫۲ درصد جمعیت ایران بالای ۶۰ سال سن دارند و افراد در این پخته تر، شکیباتر می شوند.

 به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور، کشوری موفق است که بتواند از ظرفیت سالمندان در ابعاد مختلف استفاده کند و بهزیستی متولی اصلی رسیدگی به این قشر است.

 دکتر محسنی بندپی افزود: جمعیت سالمند ایران بالغ بر ۶ میلیون ۵۰ هزار نفر است و طبق آمار خط سالمندی رو به افزایش بوده و نباید از این موضوع  واهمه داشته باشیم، چراکه صاحب جمعیتی با تجربه خواهیم بود.

 این مقام مسئول به تشکیل دبیرخانه شورای سالمندی در سازمان بهزیستی اشاره و گفت: در قانون برنامه ششم توسعه از تمام ظرفیت ها برای خدمات رسانی به سالمندان استفاده خواهیم کرد.

 وی، استراتژی مهم سازمان بهزیستی را گسترش بنیاد فرزانگان و همچنین تکیه بر واگذاری تصدی ها عنوان کرد.

 دکتر امید قادری مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه نیز در این مراسم، گفت: به برکت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران شاهد پیشرفت های درمانی و بهداشتی بوده و این امر موجب افزایش جمعیت سالمندی شده است.

 این مقام مسئول، افزایش سالمندی برای کشور را فرصتی برای استفاده از تجربیات سالمندان عنوان کرد و افزود: ما در استان بیش از ۱۶۵ هزار سالمند داریم که با پیگیری های رئیس سازمان بهزیستی در برنامه ششم توسعه به این جمعیت توجه شده است.

 به گفته وی، در استان جلسات متعددی و شورای سالمندی تشکیل شده که مصوبات خوبی نیز داشته و متولی اصلی توجه به سالمندی بهزیستی است.

منبع: خبرگزاری شبستان