اداره بهزیستی لارستان

فارس/ سومین جلسه شورای سالمندان لارستان تشکیل شد

سومین جلسه شورای سالمندان ساعت 10 صبح روز هفتم بهمن ماه در محل دفتر فرماندار ویژه لارستان تشکیل شد.

سومین جلسه شورای سالمندان ساعت ۱۰ صبح روز هفتم بهمن ماه در محل دفتر فرماندار ویژه لارستان تشکیل شد.
در ابتدا مسعود راسخی معاونت سیاسی فرمانداری ضمن تشکر از حضور اعضا، در مورد منزلت سالمند مطالبی بیان نمود. پس از آن بال افکن رییس اداره بهزیستی لارستان پس از از خوش آمدگویی به شفیعی مسئول اسبق کانون جهاندیدگان شیراز گزارشی از وضعیت موجود، تاسیس کانون جهاندیدگان، تهیه بانک اطلاعاتی جامع از بازنشستگان ادارات لارستان، مناسب سازی معابر و مصوبات سال های ۹۴ و ۹۵ و عملیاتی شدن آنها را ارائه داد.
 
 
وی خاطر نشان کرد: در سال های اخیر با توجه به مسئله سالمندی، امید به زندگی افزایش یافته و اقدامات خوبی در راستای کنتزل بیماریهای قلبی، دیابت و … صورت پذیرفته است. بال افکن افزود: یکی از اهداف شورای سالمندان و سازمان بهزیستی، افزایش مراکز روزانه توانبخشی و سالمندی است تا در کانون گرم خانواده نگهداری شوند.
 
پس از بال افکن ” زحمت بر” کارشناس شورای سالمندان گزارشی از فعالیت های هفته سالمند در مهرماه ۹۵ بصورت پاورپوینت ارائه داد.
 
سپس شفیعی ضمن معرفی و ارائه سوابق خود، از وضعیت اهمیت و توجه به سالمندی توسط بهداشت جهانی، تفاوت ان با معلولیت و جمعیت سالمند ایران ایراد سخن کرد.
 
وی گفت: سه مسئله در سالمندی بایستی رعایت گردد که عبارتند ا ز: خوراک-خواب و ورزش.ضمن آن اشاره ای به فعالیت های انجام شده در کانون جهاندیدگان شیراز داشتند.پ
 
پس از آن خانم رضایی کارشناس سالمندان معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان ضمن پیگیری صدور کارت منزلت، خواستار ایجاد تفاهم نامه با ادارات مختلف جهت عملیاتی شدن این کارت برای سالمندان شد.
 
در پایان معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان ضمن تسلیت حادثه اخیر پلاسکو، از اداره بهزیستی و اعضای شورای سالمندان به جهت فعالیت های مثمر ثمر خود در دو سال اخیر تشکر و قدردانی کرد. حسنی در خصوص احترام به شخصیت سالمند و پیشگیری از منزوی شدن انان اظهاراتی بیان داشت و بر ایجاد عقد تفاهم نامه ای مابین ادارات بهزیستی و سایر ادارات جهت خدمات رسانی هر چه بهتر به اعضای کانون جهاندیدگان تاکید کرد.
منبع: صحبت نیوز