گزارش عملکرد

گزارش عملکرد بنیاد فرزانگان جهان دیده استان بوشهر

گزارش عملکرد بنیاد فرزانگان جهان دیده استان بوشهر در حوزه سالمندان از ابتدای تأسیس تا کنون

۱- هماهنگی با ادارات و سازمان های ذیربط برای انجام مراحل ثبتی شامل : بهزیستی ، ثبت اسناد ، استانداری ، نیروی انتظامی ، بهداشت .

۲- ثبت نام و پذیرش نام بنیاد فرزانگان جهان دیده استان بوشهر در تاریخ ۱۷/۷/۱۳۹۵٫

۳- مذاکره با سازمان ها ، نهادها و مؤسسات دولتی و غیر دولتی برای جلب همکاری و مشارکت در راستای اهداف و برنامه های بنیاد از جمله : صندوق بازنشستگی کشوری ، اداره کل تأمین اجتماعی ، کانون های بازنشستگی لشکری – کشوری – تأمین اجتماعی – صدا و سیما .

۴- همکاری و هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی در اجرای طرح پایش سلامت ۳۰۰۰ نفر سالمند در بوشهر .

۵- هماهنگی با ادارات و سازمان ها برای اجرای برنامه های ورزشی سالمندان از جمله : اداره کل ورزش و جوانان – هیأت ورزش های همگانی – دانشگاه علوم پزشکی – مرکز بهداشت شهرستان بوشهر – کانون های بازنشستگی کشوری و لشکری .

۶- هماهنگی با استانداری برای تشکیل اولین جلسه شورای ساماندهی و برناه ریزی امور سالمندان به ریاست سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری در تاریخ ۲۸/۶/۱۳۹۵ با حضور جناب آقای دکتر براتی و سرکار خانم خرم .

۷- هماهنگی و مکاتبه با بهزیستی برای اختصاص ساختمان به دفتر بنیاد سالمندان که منتهی به واگذاری یک طبقه ساختمان در مجتمع توانبخشی شهید میگلی نژاد گردید.

۸- برنامه ریزی برای جذب نیروهای داوطلب مردمی ، متخصص و با تجربه برای همکاری با بنیاد در قالب هیأت مدیره و کمیته های تحت پوشش بنیاد .

۹- شرکت در همایش مدیران بنیاد ها در آذرماه در اصفهان و ارایه پیشنهادات ملی و استانی از جمله پیشنهاد تأسیس اتحادیه کشوری بنیادهای استان ها و اعلام آمادگی برای برگزاری همایش کشوری در عسلویه .

۱۰- مکاتبه با ریاست محترم سازمان بهزیستی کشور و ارایه پیشنهادات در خصوص سالمندان و سایر گروههای هدف بهزیستی با حضور ایشان و وزیر محترم تعاون در بوشهر.

۱۱- هماهنگی برای نوشتن نامه مدیران بنیاد ها و ارسال به دبیرخانه و ریاست سازمان در تقدیر از جناب آقای دکتر براتی و تبریک به جناب آقای دکتر سلمان نژاد ( رؤسای سابق و جدید دبیرخانه شورای سالمندان کشور )

 ۱۲- پیگیری برای اجرای مصوبات جلسه ۲۸/۶/۹۵ شورا از جمله هماهنگی با فرمانداران و بهزیستی برای تشکیل جلسه شورا در شهرستان ها و تشکیل جلسه هماهنگی با صدا و سیما برای برگزاری و انعکاس برنامه های روز جهانی سالمندان در مهرماه .

۱۳-  هماهنگی با شهردارمحترم بوشهر و سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری برای برگزاری مراسم تجلیل از بازنشستگان و سالمندان و حضور در جشن بزرگ تجلیل از بازنشستگان شامل فرهنگیان ، اقتصاد و دارایی و شهرداری در ذیحجه در بوستان بی سیم ( شهریورماه ) .

۱۴- هماهنگی با کانون های بازنشستگی برای برگزاری مراسم تقدیر از بازنشستگان از جمله آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی کشوری .

۱۵- حضور در آیین تجلیل از بازنشستگان از سوی صندوق بازنشستگی کشوری در تهران با حضور وزیر محترم تعاون و دریافت لوح تقدیر و تندیس به عنوان بازنشسته موفق در زمینه نیکوکاری و کارآفرینی در ۲۹ آذر ماه  در تالار تلاش در تهران .

۱۶- دیدار و مذاکره با جناب آقای دکتر سلمان نژاد ریاست جدید دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور در تهران و کارشناسان دبیرخانه سرکار خانم خرم و سرکار خانم افتخاری .

۱۷- برگزاری نخستین کارگاه آموزشی یک روزه سفیران پیشگیری از بیماری آلزایمر ویژه مدیران و کارشناسان کانون های بازنشستگی  با مشارکت صندوق بازنشستگی کشوری ، انجمن خیریه آوای نور و انجمن آلزایمر ایران در بوشهر در هتل دلوار بوشهر در تاریخ ۵ دی ماه ۹۵٫

۱۸ – دیدار با آقای گراوند معاون جدید سیاسی ، انتیتی و اجتماعی استاندار بوشهر و هماهنگی برای تشکیل جلسه شورای سالمندان و تشریح سایر اهداف و برنامه های بنیاد .

۱۹ – دیدار با کارشناسان مدیریت تعاملات اجتماعی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه و مذاکره با سرکار خانم نصوری و جناب آقای موسالو و مذاکره تلفنی با جناب آقای دکتر زمانی مدیر تعاملات اجتماعی سازمان در خصوص برنامه های بنیاد .

۲۰- دیدار با مشاور مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حوزه زنان و خانواده ، سرکار خانم جهاندیده و تشریح برنامه ها و طرح های بنیاد .

۲۱ – تشکیل جلسه هماهنگی برای تأسیس انجمن آلزایمر در دانشگاه علوم پزشکی استان با حضور آقای دکتر عزیز نژاد ، خانم صالحی ، دکتر حاجتی و آقایان کروبی ، عبدالهی و شیخ سقا .

۲۲- همکاری دربرگزاری کارگاه کشوری علمی ، آموزشی  و توانبخشی سالمندان مبتلا به آلزایمر به مدت دو روز در بوشهر با حضور کارشناسان و مدیران مختلف سازمان بهزستی از سراسر کشور ۲۸ و ۲۹ دی ماه ۹۵٫

۲۳- همکاری و هماهنگی برای برگزاری ششمین دوره مسابقات پیشکسوتان ناشنوای جنوب کشور در بوشهر به مدت دو روز .

غلامحسین کروبی

مدیر عامل بنیاد فرزانگان جهان دیده استان بوشهر