فرماندار شهرستان پیشوا

تهران/ تکریم و ارزش گذاری مهمترین نیاز سالمندان است

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: تکریم و ارزش گذاری مهمترین نیاز سالمندان و از رسالات دینی و اخلاقی همه ما محسوب می شود که تحکیم ارزش ها و روابط اجتماعی را در پی دارد.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: تکریم و ارزش گذاری مهمترین نیاز سالمندان و از رسالات دینی و اخلاقی همه ما محسوب می شود که تحکیم ارزش ها و روابط اجتماعی را در پی دارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، محمدکرم محمدی در نشست مشترک شورای سالمندان و شورای مشارکت های مردمی شهرستان پیشوا بیان داشت: سالمندان گنجینه هایی هستند که باید از تجربیات آنها در جامعه و در موقعیت های مختلف استفاده کرد و نباید آنها را به دست فراموشی سپرد.

وی افزود: تهیه بانک جامع اطلاعاتی دقیق و منسجم از سالمندان منطقه و فراهم سازی زیرساخت های موردنیاز برای ارائه خدمات مطلوب به آنها ضروری است.

۳۷۴۳۱

محمدی با اشاره به قانون تشکیل شورای ملی سالمندان اظهار داشت: بر اساس این قانون، سالمند به کسی اطلاق می شود که سن وی بالای ۶۰ سال باشد و  ارائه خدمات رفاهی، بهداشتی، درمانی و توانبخشی به سالمندان از اهداف تشکیل این شورا است.

فرماندار پیشوا گفت: ساماندهی، بهبود و ارتقای کیفیت زندگی و ایجاد رضایت در سالمندان از طریق ارائه خدمات مختلف با رعایت سیاست ها و خط مشی های تعریف شده از دیگر اهداف تشکیل شورای سالمندان است.

وی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در خصوص اهمیت احترام به پدر و مادر اشاره کرد و در ادامه گفت: در شهرستان پیشوا با وجود باورهای خوب و قوی باید احترام به بزرگترها و پدر و مادر حفظ شود و نگذاریم این اصل مهم در حاشیه قرار بگیرد.

رئیس شورای سالمندان شهرستان پیشوا در ادامه لزوم تقویت فرهنگ احترام به بزرگترها و پدر و مادر را اصلی مهم دانست که خانواده ها، ادارات، خطبا و علما باید در ترویج هر چه بیشتر آن تلاش کنند.

وی بر پیگیری بیمه سالمندانی که از این نوع خدمات برخوردار نیستند تاکید کرد و در ادامه گفت: به دلیل وجود کثرت بازنشستگان در پیشوا، در صدد هستیم تا شعبه تامین اجتماعی مستقلی را در این شهرستان راه اندازی کنیم تا بتوانیم خدمات مطلوب تری را به آنان ارائه کنیم.

محمدی بر تداوم حضور سالمندان و فراهم ساختن امکان مشارکت آنها در جامعه تاکید کرد و گفت:  هنگامی که سالمندان از کار اداری و یا مشاغل آزاد مانند کشاورزی حذف و به عبارتی بازنشسته می شوند، اگر از آنها در فعالیت های مختلف اجتماعی استفاده نشود موجب می گردد تا ارتباط آنها با جامعه روز به روز کمتر شده و این امر از کارافتادگی و افسردگی آنها را در پی خواهد داشت.

فرماندار پیشوا در پایان ایجاد فضایی مناسب برای سالمندان منطقه را برای ارائه خدمات مختلف و پرکردن اوقات فراغت آنها ضروری دانست و بر پیگیری این مهم تاکید کرد.

منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا
برچسب ها: