مدیرکل بهزیستی استان کرمان:

کرمان/ فرهنگ تکریم سالمندان در جامعه نهادینه شود

مدیرکل بهزیستی استان کرمان بر لزوم ترویج فرهنگ تکریم سالمندان در جامعه تاکید کرد و گفت: در این زمینه نسل جوان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

۵۱۱۳۰۰۱۷۹۱۶مدیرکل بهزیستی استان کرمان بر لزوم ترویج فرهنگ تکریم سالمندان در جامعه تاکید کرد و گفت: در این زمینه نسل جوان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

عباس صادق‌زاده ظهر سه شنبه در سومین نشست شورای سالمندان با اشاره به بازسازی پارک توانبخشی سالمندان در کرمان گفت: با این اقدام امکان حضور بیشتر سالمندان در این مکان فراهم می شود.

وی با اشاره به اینکه اقدامات زیادی در راستای پیشگیری عوارض دوران سالمندی از سوی بهزیستی انجام می شود، گفت: با توجه به اهمیت سلامت فیزیکی بدن و تقویت عضلات سالمندان قرار دادن دستگاه های مکانوتراپی و حضور یک کارشناس کاردرمانی در پارک ضروری است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان تصریح کرد: سالمندان برای پیگیری مسائل خود می توانند از طریق قالب کانون های سالمندی مسائل خود را پیگیری کنند.

صادق‌زاده از پیگیری و اجرای برنامه های آموزشی سالمندان در برنامه های صدا و سیما طی یک ماه آینده در سطح استان خبر داد و گفت: هماهنگی لازم با شورای شهر برای انعکاس پیام های در رابطه با سالمندی در سطح شهر انجام شده است.

وی فرهنگسازی تکریم سالمندان در بین نسل جوان را در جامعه ضروری دانست و گفت: سالمندان گنجینه ای تجربیات گرانبها هستند و نباید از این ظرفیت عظیم غافل شویم.

صادق زاده گفت: در سال جاری آموزش هایی در زمینه های تغذیه، بیماری‌ها و هشدار به سالمندان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ارائه شد.

منبع: بهزیستی استان کرمان
برچسب ها: