رئیس هیئت مدیره آسایشگاه سالمندان

قزوین / ۷۰ سالمند در آسایشگاه سالمندان امیرالمومنین (ع) قزوین نگهداری می‌شوند

رئیس هیئت مدیره آسایشگاه سالمندان امیرالمومنین(ع) قزوین گفت: در حال حاضر آسایشگاه سالمندان امیرالمومنین(ع) قزوین با دو سالن مجزا مجهز به امکانات رفاهی از 70 سالمند نگهداری می‌کنند.

محمد خورشیدی در مراسم افتتاح واحدهای ویژه زوج‌های سالمند که پیش از ظهر امروز در آسایشگاه خیریه امیرالمومنین(ع) قزوین برگزار شد، تصریح کرد: آسایشگاه سالمندان امیرالمومنین(ع) از سال ۷۳ آغاز به کار کرده است؛ این آسایشگاه از سال ۸۰ در محل فعلی تاسییس شد که از سال ۸۵ به طور رسمی آغاز به کار کرد.


وی افزود: این آسایشگاه از دو سالن مجزا برای خانم‌ها و آقایان تشکیل شده است و حدود ۷۰ نفر در این مرکز نگهداری می‌شوند و به کمک خیرین نیازهای بهداشتی، تغدیه و ورزشی و تفریحی آن‌ها برطرف می‌شود.

۱۰۱۳۶۸۵_۹۸۳

رئیس هیئت مدیره آسایشگاه سالمندان امیرالمومنین(ع) قزوین خاطرنشان کرد: در اقدامی جدید برای زن و شوهرهای سالمندی که فرزند ندارند یا کسی شرایط نگهداری از آن‌ها را ندارد واحدهای اختصاصی تاسیس شده است، در حال حاضر ۶ واحد مجهز دارای امکانات رفاهی تاسیس شده است که در صورت استقبال خیرین این واحدها افزایش پیدا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما برای آسایشگاه برنامه‌های بلند مدتی داریم که یک پارک ویژه سامندان در آسایشگاه تاسیس کنیم که افراد سالمند طی روز به این پارک بیایند و از وسایل تفریحی و ورزشی استفاده کنند و خدمات دریافت کنند و شب به خانه برگردند که در آینده نزدیک این طرح به همت خیرین شروع می‌شود.

خورشیدی تاکید کرد: این مرکز ۸ سالن دیگر دارد که ظرفیت ایجاد آسایشگاه را دارند و در صورت ضرورت می‌توان آسایشگاه‌های دیگر نیز ایجاد کرد.

آیت الله علی محمدی تاکندی عضو هئیت مدیره آسایشگاه سالمندان امیر المومنین(ع) نیز در این مراسم گفت: انسان در دو زمان به کمک دیگران نیازمند است، یکی در زمان تولد و دیگری در زمان پیری، انسان در دوران پیری همانند کودکی برای خوردن و پوشیدن و سایر کارهای خود به دیگران نیازمند می‌شود.

وی افزود: این نیاز در کودکی توسط مادر رفع می‌شد و اما در پیری بر عهده فرزندان است، در گذشته پیرمردها و پیرزن‌ها بیشتر مورد محبت قرار می‌گرفتند و توسط فرزندان به خوبی نگهداری می‌شدند اما امروزه اغلب فرزندان از نگهداری پدر و مادر پیر خود غافل هستند.

تاکندی یادآور شد: در حال حاضر آسایشگاه سالمندان برای پیران مانند یک امید است و همین روشن کردن امید افراد پیر قابل تقدیر است، آسایشگاه‌های علی رغم اقدامات خدماتی احترام و حرمت افراد پیر را نگه می‌دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا