رييس اداره بهزيستي شهرستان پيشوا

تهران / راه اندازی شورای سالمندان پیشوا

به منظور قانونمند سازي فعاليت هاي رفاهي، بهداشتي، درماني و توانبخشي به سالمندان، شوراي اين قشر از جامعه در شهرستان پيشوا تشکيل خواهد شد.

حمید اسماعیلی رییس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا از راه اندازی شورای سالمندان شهرستان با هدف قانونمندسازی فعالیت های رفاهی، بهداشتی، درمانی و توانبخشی سالمندان پیشوا خبر داد و افزود: بهبود روش زندگی و ارتقای کیفیت در زندگی سالمندان و بالطبع آن افزایش میزان رضایت ایشان از دیگر اهداف تشکیل و راه اندازی این شورا است.


وی سیاستگذاری در جهت تأمین سلامت و رفاه سالمندان در شهرستان را جزء وظایف این شورا در پیشوا دانست و بیان داشت: پیگیری و اجرای سیاست ها و برنامه های مرتبط با رفاه و سلامت سالمندان که از شورای سالمندان کشور ابلاغ شده مورد پیگیری این شورا در شهرستان قرار خواهند گرفت.

اسماعیلی تهیه بانک اطلاعاتی سالمندان را یکی از نقاط قوت این شورا دانست و اظهار داشت: اگر ما بدانیم در شهرستان چه تعداد سالمند حضور دارند می توانیم برای آن ها برنامه ریزی دقیق و جامعی داشته باشیم، که داشتن آمار صحیح و سالم پایه و اساس برنامه ریزی های بعدی خواهد بود.

رییس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا افزود: رییس شورای سالمندان در شهرستان، فرماندار است و دبیری آن به عهده اداره بهزیستی است و اداراتی چون شبکه بهداشت، شهرداری، شوراهای اسلامی شهر و شهرستان، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، امور مالیاتی، تأمین اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی عضو این شورا می باشند.

حمید اسماعیلی در خاتمه راه اندازی این شورا در دولت تدبیر و امید را نشانه بزرگی از اهمیت و اهتمام این دولت به مقوله سالمندان برشمرد و خاطر نشان ساخت: سالمندانی که در بهار زندگی خود نهایت خدمت را به جامعه داشته اند، اکنون چشم به مساعدت و حمایت ما دارند و نگاه دولت تدبیر و امید در راه اندازی و تشکیل این شورا در شهرستان با مدیریت جهادی آقای مهندس محمدی فرماندار محترم شهرستان قابل تقدیر و تحسین است.

 

 
 
 
منبع: خبرگزاري آريا