معاون استاندار گلستان گفت:

گلستان / با تکریم سالمندان امید به زندگی را در آنها تقویت کنیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: باید سازوکارهایى براى پیشگیرى از احساس انزوا و گوشه گیرى در افراد سالمند بوجود آوریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: باید سازوکارهایى براى پیشگیرى از احساس انزوا و گوشه گیرى در افراد سالمند بوجود آوریم.


به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، علی اصغر طهماسبی در جلسه شورای سالمندان استان، با بیان اینکه سالمندان سرمایه های ارزشمند اجتماعی کشور هستند، افزود: باید با احترام و تکریم سالمندان شرایطی را بوجود آوریم که امید به زندگی را در آنها تقویت کنیم.

وی با اشاره به جایگاه سالمندان در جامعه تصریح کرد: ساماندهی، بهبود بخشی و ارتقاء وضعیت سالمندان جزء وظایف اصلی ما در این حوزه اجتماعی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان ابراز امیدواری کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی سالمندان با کمک سازمانهای بازنشستگی و دستگاههای مرتبط، می تواند گامی بلند و موثری برای برنامه ریزی هر چه بهتر در حوزه سالمندان باشد.

طهماسبی تقویت نهادهاى عمومى و سازمانهاى مردم نهاد حامى سالمندان، وضع قوانین حمایت از سالمندان توسط سازمان هاى رفاهى، اقدامات تبلیغى و آموزشی براى تبیین شأن و منزلت افراد سالمند در جامعه و تأمین حداقل نیازهای اساسی سالمندان را از جمله راهکارهای اجرایی تکریم سالمندان عنوان کرد.

وی ادامه داد: آن دسته از دستگاههای اجرایی و نهادها و سازمانهای دولتی که از امکانات ورزشی و رفاهی برخوردارند، می توانند با در اختیار قرار دادن بخشی از ساعات خود در  طول شبانه روز به بازنشستگان و سالمندان و ایجاد فرصت های زیارتی و سیاحتی برای آنها، در ایجاد انگیزه و امید به زندگی این قشر جامعه، نقش آفرین باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در پایان گفت: باید شرایطی فراهم شود که خانواده هاى داراى سالمند، به وسیله مشاوران خانواده و اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما و سایر رسانه ها، با مشکلات دوران سالمندى و مراقبت از آنها آشنا شوند.

منبع: ایسنا