با هدف تأمین نیازهای دارویی سالمندان

فارس/ نخستین داروخانه دوستدار سالمند در شیراز معرفی شد

داروخانه مرکز آموزشی درمانی چشم پزشکی پوستچی شیراز، با هدف تأمین نیازهای دارویی سالمندان، به عنوان نخستین داروخانه دوستدار سالمند، معرفی شد.

داروخانه مرکز آموزشی درمانی چشم پزشکی پوستچی شیراز، با هدف تأمین نیازهای دارویی سالمندان، به عنوان نخستین داروخانه دوستدار سالمند، معرفی گردید.


 مدیر مرکز آموزشی درمانی چشم پزشکی پوستچی، گفت: سالمندان قشری نزدیک به هفت تا هشت درصد استان را تشکیل می‌دهند که این قشر مهم از جمعیت، نزدیک به ۳۰ درصد از مراجعه کلینیک‌های مختلف دانشگاه را به خود اختصاص می‌دهند.

ناهید ابراهیمی، افزود: به علت ویژه بودن داروهای موردنیاز بیماران و تکریم مراجعان، وجود مرکزی که بتواند این نیازها را تأمین و یا راهنمایی‌های لازم برای دسترسی به دارو را به سالمندان ارائه دهد، یک امر ضروری بود.

مدیر مرکز آموزشی درمانی چشم پزشکی پوستچی، ادامه داد: به طور معمول، سالمندان از یک تا چند بیماری رنج می‌برند و برای هر بیماری، داروهای مختلفی برای آن‌ها تجویز می‌شود؛ بنابراین تداخل دارویی برای این سالمندان می‌تواند مشکلات جدی‌تری برای آنها ایجاد کند.

او وجود مرکز مشاوره دارویی که پزشکان و بیماران را در امر تداخل دارویی یاری کند را باعث کاهش بسیاری از آسیب‌های جدی به سلامت افراد سالمند، دانست.

ابراهیمی اضافه کرد: داروخانه دوستدار سالمند مرکز آموزشی درمانی چشم پزشکی پوستچی، تمامی داروهای چشم پزشکی به بیماران سالمند را ارائه می‌دهد.

مدیر مرکز آموزشی درمانی چشم پزشکی پوستچی، گفت: امیدواریم با افتتاح کلینیک سالمندان و گسترش داروخانه، دیگر اقلام موردنیاز بیماران تأمین و خدمات مشاوره دارویی ویژه سالمندان هم، ارائه شود.

 

منبع: پایگاه خبری سلامانه