شورای اسلامی شهر اصفهان

اصفهان/ شرایط مطلوب بهتر زیستن برای سالمندان مهیا می شود

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با تغذيه مناسب، تحرك خوب، فضاي به دور از استرس ، توانمند سازي و تكريم شهروندان ارشد جامعه شرايط مطلوب بهتر زيستن براي سالمندان عزيز مهيا خواهد شد.

اصغر آذربایجانی در خصوص  دهم مهرماه که مقارن با اول اکتبر به نام روز جهانی سالمندان است، بیان کرد که در سیره و روش پیامبر عظیم الشأن اسلام و ائمه معصومین سالمندان عزیز از جایگاه رفیعی  برخوردارند.

n00249276-bوی افزود: پیامبر نبی مکرم اسلام می فرمایند: ” وجود پیران سالخورده بین شما باعث افزایش رحمت و لطف پروردگار و گسترش نعمت های الهی بر شماست ” و در روایتی دیگر می فرمایند” احترام  گذاشتن به مسلمان سالخورده احترام به خداوند است”

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اینها نشان از جایگاه ویژه سالمندی در جامعه اسلامی است که تکریم و تعزیز آنها وظیفه تک تک آحاد جامعه است.

وی ادامه داد: امام صادق علیه السلام می فرمایند ” از ما نیست کسی که بزرگسال ما را احترام نکند و به خردسال ما ترحم ننماید” و امام علی علیه السلام می فرمایند ” به بزرگانتان احترام کنید تا کوچکترها هم به شما احترام کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: لذا باید زمینه تکریم این سرمایه های اجتماعی را در فضای کالبدی شهر  و روح حاکم بر روابط اجتماعی فراهم نماییم.

آذربایجانی بیان کرد: به حول و قوه الهی با تصویب لایحه منزلت شهروندی توسط شورای اسلامی شهر برای ۴ گروه هدف سالمندان، بازنشستگان، جانبازان ، معلولین در ۳ بخش حمایتی و تسهیلاتی؛ کالبدی و فیزیکی؛ آموزشی و فرهنگی مدیریت شهری موظف به ارایه خدمات ویژه برای این عزیزان جهت تکریم و تعزیز آنها گردید.

وی ادامه داد: در بخش حمایتی و تسهیلاتی سالمندان عزیز می توانند تمامی خدمات تفریحی، آموزشی، ورزشی و حمل و نقلی در حوزه مدیریت شهری را با دریافت کارت منزلت از ١٠٠ درصد ( رایگان) تا ۵٠ درصد تخفیف از خدمات آن بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: قطعا با تغذیه مناسب، تحرک خوب، فضای به دور از استرس ، توانمند سازی و تکریم شهروندان ارشد جامعه شرایط مطلوب بهتر زیستن برای سالمندان عزیز مهیا خواهد شد./

منبع: ایمنا
برچسب ها: