همزمان با روز تکریم از بازنشستگان

دکتر ربیعی در”آیین پیاده روی با بازنشستگان” شرکت کرد

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز همزمان با 25 ذیحجه - روز تکریم از بازنشستگان - در آیین پیاده روی با بازنشستگان در پارک آب و آتش حضور یافت .

به  گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، دکتر علی ربیعی در این آیین که به مناسبت روز تکریم از بازنشستگان برگزار شد،

با اشاره به وضعیت حقوق بازنشستگان تصریح کرد: طی سه سال گذشته تجربه خوبی در خصوص افزایش حداقل دستمزد بازنشستگان داشته ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برنامه دولت یازدهم افزایش پلکانی کف دستمزد بازنشستگان است و در طول سه سال گذشته این موضوع را پیگیری می کند.

n3329578-5390605

وی توضیح داد: امسال تصمیم گرفتیم حداقل دستمزدها را بیشتر افزایش دهیم که این میزان برای حداقل بگیرها به بیش از ٣٠ درصد رسید.

دکتر ربیعی گفت: حقوق بازنشستگان کشوری قرار بود ١٢ درصد افزایش یابد که این میزان به ٢٠ درصد رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: متاسفانه مسکن مهر وقت و هزینه بسیاری را از دولت گرفت اما با این وجود، پیگیر مسکن اجتماعی کارگران هستیم و بازنشستگان نیز در اولویت هستند.

n3329578-5390609

دکتر ربیعی با یادآوری اینکه جامعه ایران رو به سالمندی است و نیاز به مراقبت بیشتری از سالمندان احساس می شود، بیان داشت: امسال مجموعه ای از برنامه ها در دولت برای بازنشستگان پیگیری می شود.

وی آموزش برای بازنشستگی و دوران سالمندی را از دیگر برنامه های این وزارتخانه برای قشر سالمند عنوان کرد و اظهار داشت: موضوع تجرد در دوران سالمندی بویژه برای زنان جدی است در حالی که مردان شانس بیشتری برای ازدواج دارند.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی