رئیس اداره سیاسی و اجتماعی فرمانداری کرمانشاه:

کرمانشاه / تعداد سالمندان در جمعیت شهری از میانگین کشوری بیشتر است

رئیس اداره سیاسی و اجتماعی فرمانداری کرمانشاه گفت: تعداد سالمندان در جمعیت شهری کرمانشاه نسبت به میانگین کشوری که هفت و دو دهم درصد می باشد، بیشتر است.

کرمعلی زارعی  در جلسه برنامه ریزی گرامیداشت هفته تکریم سالمندان که در محل فرمانداری کرمانشاه برگزار شد؛ به بخش هایی از ابلاغیه سیاست های مقام معظم رهبری در خصوص خانواده و تکریم سالمندان اشاره کرد.

وی گفت: طبق آمار مربوط به سرشماری سال ۹۵ و مرکز بهداشت هم اکنون از جمعیت شهری ۹۴۰ هزار و ۵۰۸ نفری شهرستان کرمانشاه، ۷۵ هزار و ۷۵۳ نفر سالمند هستند که معادل هشت درصد است. 
به گفته زارعی، در روستاها از جمعیت ۱۲۸ هزار و ۴۲۰ نفری شهرستان کرمانشاه به میزان ۱۳ هزار و ۵۰۶ نفر سالمند وجود دارد که معادل ۱۰ درصد می باشد.
وی به تشکیل مستمر شورای سالمندان شهرستان با دبیری اداره بهزیستی تاکید کرد.در ادامه مسوولان مرکز بهداشت، بهزیستی، هلال احمر و صندوق بازنشستگی کرمانشاه به ارایه گزارش و برنامه های پیشنهادی خود در این زمینه پرداختند و خواستار تشکیل کمیته های مشترک با سایر ادارات برای جلب همکاری برون بخشی شدند.
هم اکنون ۱۵۱ مرکز بهداشت روستایی و سه مرکز اختصاصی دولتی در شهر کرمانشاه برای ارایه خدمات به سالمندان اقدام می کنند که سایر مراکز غیردولتی در کنار آن مشغول به فعالیت هستند.
منبع: فرمانداری کرمانشاه