معاون توانبخشی بهزیستی آذر شرقی

آذر شرقی/ جمعیت پیر استان، زنگ خطری جدی برای مسئولان است

اسماعيل پاينده در جشن بزرگ خانواده سالمندان در تبريز اظهار کرد: طبق آمار‌هاي سال 90، جمعيت سالمند استان ما حدود 8.9 درصد بوده و به اين معني است که مشکلات سالمندان بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد

اسماعیل محمدی پاینده، معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی در جشن بزرگ خانواده سالمندان در تبریز اظهار کرد: طبق آمار‌های سال ۹۰، جمعیت سالمند استان ما حدود ۸٫۹ درصد بوده و به این معنی است که مشکلات سالمندان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که طبق پیش‌بینی‌ها در ۴۰ سال آینده ۲۵ درصد از جمعیت آذربایجان‌شرقی را سالمندان تشکیل خواهند داد.

وی درخصوص تاریخچه روز جهانی سالمندان نیز بیان کرد: روز جهانی سالمندان و پررنگ بودن مسائل و مشکلات این قشر از سال ۱۳۶۱ در سازمان ملل مطرح بود و فعالیت برای به ثبت رسیدن این روز تا سال هشت سال بعد از آن هم ادامه داشت تا اینکه روز ۹ اکتبر روز جهانی سالمندان نامگذاری شد.

۲۰۱۶۰۹۲۱۱۰۰۰۲۳۵۰۴

وی با اشاره به اینکه هفته‌ی سالمندان از ۴ مهر ماه شروع می‌شود، تاکید کرد: موضوعاتی از جمله، “سالمند و محیط توانمندساز، سالمند مستقل و بانشاط، همبستگی در بستر خانواده، سبک زندگی سالم و تکریم سالمندان طبق ارزش‌های فرهنگی و دینی” از مواردی است که در این هفته مورد توجه قرار می‌گیرد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی بیان کرد: شورای ملی سالمندان کشور در سال ۱۳۸۳ در کشور ما نیز تشکیل شد که سازمان‌های زیادی در تداوم آن دخیل بوده و چنانچه در سال‌های گذشته تلاش بر این بوده است که استانداری نیز در آن مشارکت کند.

وی افزود: سازمان بهزیستی به عنوان دبیرخانه شورای سالمندان فعالیت می‌کند و جلسات آن نیز در حضور استاندار اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی در قالب نگهداری و مراقبت از سالمندان در خانه و ارائه‌ی خدمات به سالمندان نیازمند فعالیت می‌کند.

گفتنی است؛ جشن بزرگ سالمندان در فرهنگ سرای الغدیر تبریز، با حضور جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

منبع: آذر انلاین