یک مسئول در کمیته امداد استان زنجان:

زنجان / ۲۰ هزار سالمند زیر پوشش کمیته امداد زنجان هستند

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان، تعداد سالمندان زیر پوشش این نهاد را 20 هزار و 856 نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد مددجو شامل 14 هزار و 224 خانوار است.

سید مسعود حسینی در نخستین جلسه شورای سالمندی استان زنجان اظهار کرد: اداره‌کل کمیته امداد استان زنجان، در حمایت از سالمندان این نهاد خدمات متعددی را ارائه می‌دهد.

وی سالمندان را به دو گروه افراد بازنشسته و افرادی که زیر نظر نهادهای حمایتی با کمک معیشت ماهیانه زندگی می‌کنند، تقسیم کرد و گفت: برخی از افراد نیز با وجود نیازمندی، زیر نظر هیچ یک از سازمان‌های حمایتی نیستند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان، تعداد سالمندان زیر پوشش این نهاد را ۲۰ هزار و ۸۵۶ نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد مددجو شامل ۱۴ هزار و ۲۲۴ خانوار است.

۷۹۱۱۷۰

حسینی با بیان اینکه بخشی از سالمندان در شهر و بخشی نیز در روستاها زندگی می‌‎کنند، اضافه کرد: ۴۲ درصد از سالمندان زیر پوشش کمیته امداد زنجان شهری و ۵۸ درصد روستایی هستند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان با اشاره به برخی از خدمات قابل ارائه توسط کمیته امداد به گروه سالمندان بیان کرد: بحث دارو درمان سالمندان و قرار دادن آن‌ها زیر پوشش بیمه سلامت از جمله خدماتی است که کمیته امداد به مددجویان ارائه می‌دهد. طی امسال به ۱۴ هزار و ۱۷ خانوار سالمند کمک معیشت پرداخت شده و دو هزار وام کارگشایی به این گروه مددجویی پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد سالمندان بهره‌مند از خدمات بیمه‌ای کمیته امداد ۵۹۶۳ نفر و تعداد سالمندان اعزام شده به اردوهای زیارتی نیز ۱۷۸۹ نفر است.

منبع: روابط‌عمومی کمیته امداد استان زنجان