با حضوردبیر شورای ساماندهی سالمندان لرستان:

لرستان/ برگزاری جلسه شورای ساماندهی امور سالمندان شهرستان رومشکان

با حضوردبیر شورای ساماندهی سالمندان لرستان: جلسه شورای ساماندهی امور سالمندان شهرستان رومشکان برگزارشد.

جلسه شورای ساماندهی امور سالمندان شهرستان رومشکان به ریاست محمدی نژاد فرماندار رومشکان و با حضور خانم قاسمی دبیر شورای ساماندهی سالمندان استان و سایر اعضای شورا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

 فرمانداررومشگان  هدف از تشکیل این جلسه را رسیدگی به وضعیت سالمندان عنوان کرد و افزود: با توجه به افزایش سالانه آمار سالمندان در کشور و همچنین حساسیت رسیدگی به امور این قشر از جامعه لازم است که در حوزه های بهداشت و درمان، بیمه، مسکن و … ارائه خدمات رفاهی به این عزیزان در اولویتهای کاری دستگاهها قرار گیرد و جهت حفظ حرمت و تکریم جایگاه سالمندان تدابیر لازم اندیشیده شود.

محمدی نژاد کهولت سن و از کار افتادگی اعضای بدن را یکی از دشواریهای مراقبت از سالمندان بر شمرد و گفت: باید با صبر و حوصله، حساسیت بالا و درک شرایط از سالمند مراقبت شود و در دین مبین اسلام هم نسبت به احترام نهادن، حفظ کرامت انسانی و مراقبت از افراد سالمند سفارشات بسیاری صورت گرفته و ما نیز باید این امر را جدی بگیریم.

در ادامه جلسه خانم قاسمی دبیر شورای ساماندهی سالمندان استان ضمن تشکر از حسن ظن و دغدغه خاطر فرماندار نسبت به امور سالمندان با ارائه گزارشی از روند افزایش آمار سالمندان در کشور، تأمین رفاهیات افراد کهن سال و سالمند را ضروری دانست و گفت: برای افزایش دوام فعالیت مولد سالمندان از سن ۶۰ به ۷۰ سال، باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

وی در ادامه از دستگاههای اجرایی شهرستان خواست که سازمان بهزیستی و کمیته های پنج گانه شورای ساماندهی امور سالمندان را در راستای انجام صحیح وظایف مربوطه یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری برنا