رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

کرمان/ مهدهای سالمندان در رفسنجان راه اندازی شود

علی اسماعیلی ندیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با تاکید بر لزوم راه اندازی مهدهای سالمندان گفت: نیاز است مکانی به شکلی علمی و مطابق استانداردها برای سالمندان در این شهرستان ایجاد شود.

 علی اسماعیلی ندیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با تاکید بر لزوم راه اندازی مهدهای سالمندان گفت: نیاز است مکانی به شکلی علمی و مطابق استانداردها برای سالمندان در این شهرستان ایجاد شود.

به گزارش  نشانه نیوز، علی اسماعیلی ندیمی  در جلسه استقرار سند ملی سلامت، رفاه و منزلت سالمندان در رفسنجان اظهار کرد: امور بهداشتی و درمانی همکاری بین بخشی لازم دارد و اگر سازمانهای دیگر به کمک نیایند گامهای بهداشتی ما کامل و جامع نمی توانند باشند.

وی افزود: سن جمعیت کشور ما رو به بالا می رود و هرم سنی ما در سنوات آینده از جمعیت میانسال به سمت جمعیت پیر تغییر خواهد کرد.

اسماعیلی ندیمی با بیان اینکه افراد مسن مشکلات خاص خود را دارند، یادآور شد: علاوه بر ناتوانی جسمی، آسیب های اقتصادی زیادی به خانواده های سالمندان وارد می شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از سالمندان متمکن از افسرده ترین سالمندان هستند، افزود: سالمندان به عنوان سرمایه های اجتماعی باید مورد تکریم قرار گیرند، تجربه این افراد ارزشمند است و از فکر و تجارب آنها می توانیم استفاده کنیم.

اسماعیلی ندیمی با اظهار این مطلب که در برنامه یکپارچه بهداشت در پایان امسال باید جمعیت سالمندی بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم، تصریح کرد: در کشورهای مختلف تورهای سالمندی برپا می کنند و دولت نیز و سازمانهای مردم نهاد از آنها حمایت می کنند که به نظر می رسد در شهرستان رفسنجان اگر کمپین یا سازماندهی برای امور سالمندان تشکیل شود مشارکت سالمندان را نیز داریم. اگر ادارات دیگر نیز اراده داشته باشند می توانیم کارهای خوبی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: نیاز است که برای سالمندان در شهرستان مکانی به شکلی علمی و مطابق استانداردها داشته باشیم و از طرفی مهدهای سالمندی را نیز باید داشته باشیم.

 

منبع: نشانه نیوز