مراسم جشن عيد فطر

یزد/ سرای سالمندان مجد اردکان میزبان جشن عید فطر

مراسم جشن عيد فطر به همت شورای روستایی ترک آباد و همکاری امور فرهنگی سرای سالمندان شامگاه چهارشنبه در محل خانه سالمندان مجد اردکان برگزار شد.

مراسم جشن عید فطر به همت شورای روستایی ترک آباد و همکاری امور فرهنگی سرای سالمندان شامگاه چهارشنبه در محل خانه سالمندان مجد اردکان برگزار شد.

در این مراسم که با ادای نماز جماعت مغرب و عشا و ضیافت شام همراه بود، فرماندار، رئیس شورای شهر، رئیس بهزیستی و شورای روستایی و بخشدار مرکزی اردکان نیز حضور داشتند.

در ابتدای مراسم هادی مقیمی ضمن تبریک عید سعید فطر  و تقدیر از پرسنل خدوم و زحمت کش سرای سالمندان مجد به جایگاه رفیع سالمندان در فرهنگ اسلامی اشاره نمود و هدف از برگزاری این مراسم ها را، حضور در میان سالمندان و ساعتی تفکر در احوالات شخصی جهت تزکیه نفس و پرهیز از غرور و تقرب به خدا، دلجویی از سالمندان و تقسیم شادمانی و سرور با آنان دانست.

در ادامه مراسم دکتر عضدزاده رئیس اداره بهزیستی ضمن بیان تبریک و خیر مقدم به مدعوین، در مورد روند تاسیس و شکل گیری سرای سالمندان مجد و خدماتی که این مجموعه به سالمندان ارائه می کند، نکاتی را بیان کرد و از شورای روستایی ترک آباد و همه دست اندرکاران به خاطر همکاری در برگزاری این مراسم قدردانی نمود.

پس از سخنرانی، برنامه های جذاب و متنوعی از قبیل اجرای گروه سرود ناشنوایان دستان گویا، مسابقه و… برگزار شد. سرای سالمندان مجد در سال ۹۳ توسط خانواده مرحوم محمود مجد اردکانی با همکاری دکتر حسین ضیایی به منظور بزرگداشت نام مادرش در زمینی به وسعت حدود ۲۰ هزار مترمربع و زیربنایی بالغ بر ۲ هزار ۲۰۰ مترمربع ساخته شده و ظرفیت نگهداری ۷۰ نفر را دارد. 

هم اکنون سرای سالمندان مجد اردکان با ۱۶ نفر پرسنل زن مسوولیت نگهداری از حدود ۳۰ سالمند زن بالای ۷۰ سال که ۲۰ نفر آنها تخت گرا بوده و ۷ نفر نیزبه بیماری آلزایمر مبتلا هستند را بر عهده دارد.

هزینه نگهداری از این تعداد سالمند حداقل ماهیانه ۷۰ میلیون تومان شامل مراقبت، درمان، تغذیه و پوشاک است که بخشی از آن توسط بهزیستی و مابقی باید با جذب کمک های مردمی تامین شود.

منبع: بهزیستی شهرستان اردکان