فرماندار شهرستان علی آباد کتول تأکید کرد:

گلستان / لزوم مناسب سازی مبلمان شهری برای آسایش سالمندان

فرماندار شهرستان علی آباد کتول با بیان اینکه پروژه های ساخت و ساز در هر شهرستان باید آسایش سالمندان را فراهم کند

فرماندار شهرستان علی آباد کتول با بیان اینکه پروژه های ساخت و ساز در هر شهرستان باید آسایش سالمندان را فراهم کند، گفت: مسئولین برای ساخت مکان های عمومی مانند پارک ها، اماکن مذهبی و بانک ها و مناسب سازی مبلمان شهری جهت جلب رضایت سالمندان تلاش و دلسوزی لازم را داشته باشند.

به گزارش گلستان ما به نقل از زرین نامه؛ احمد تجری مفرد در نشست شورای سالمندی با تاکید بر اینکه خانواده ها باید با فرهنگ احترام و نگهداری سالمندان آشنا شوند، عنوان کرد: در آموزه های اسلامی احترام به سالمندان سفارش شده است بنابراین باید از آن ها حمایت شود تا دوره سالمندی را به سلامت بگذرانند.

وی به حساسیت دوران سالمندی اشاره کرد و افزود: دوران کهنسالی بخشی از سال های زندگی هر فرد است که از لحاظ جسمی، روحی و روانی نیاز به توجه و احترام دارد، جامعه و به ویژه فرزندان سالمندان نباید از این مسئله غافل شوند.

رییس بهزیستی علی آباد کتول نیز در این نشست به اهمیت مراقبت های سالمندی اشاره کرد و گفت: به منظور شناسایی و کاهش بار معلولیت در سالمندان باید به وضعیت سواد، اشتغال، امرار معاش، نیاز و بیماری های شایع سالمندان توجه شود.

ابراهیمی با ارائه گزارشی از عملکرد اداره بهزیستی علی آباد کتول درباره فعالیت های انجام شده برای سالمندان، گفت: مشکلاتی پیش روی اجرای برنامه های سالمندان وجود دارد اما توانسته ایم برخی از آن ها را برطرف کنیم البته از نقش و همکاری فرمانداری، ادارات کمیته امداد و آموزش و پرورش و دیگر ادارات مرتبط در حل مشکلات نباید غافل شد.

منبع: زرین نامه