اداره بهزیستی لارستان

فارس / اولین جلسه شورای سالمندان لارستان سه مصوبه داشت

اولین جلسه شورای سالمندان لارستان با حضور اعضای این شورا در سالن مرکز بهداشت لارستان به میزبانی معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه بال افکن رییس اداره بهزیستی لارستان ضمن تشکراز میزبانی دکتر نصری معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آخرین آمار سالمندان را ارائه داد و در ادامه به حساس شدن جامعه نسبت به مسائل دوران سالمندی،نهادینه کردن تکریم سالمند در اجتماع، ایجاد شهر دوستدار سالمند،مشکلات موجود در زمینه سالمندی مانند نداشتن بانک جامع اطلاعاتی و کمبود قوانین پشتیبان سالمندان پرداخت.
 
سپس دکتر نصری ضمن خوش آمدگویی به حضار،از اداره بهزبستی به جهت متولی بودن در امر مراکز شبانه روزی سالمندان و فجر قدردانی و تشکر کرد.
 
وی بر آموزش اقشار جوان جامعه جهت تکریم سالمند و افزایش رشد جمعیت تاکید کرد. پس از آن بدیعی معاونت اداره بهزیستی چشم انداز شورای سالمندان در سال۹۵ را ارایه داد و در خصوص تهیه بانک جامع اطلاعاتی از بازنشستگان و سالمندان لارستان توضیحاتی بیان داشت.
 
سپس خانم رضایی کارشناس سالمندان مرکز بهداشت لارستان ضمن ارائه پیش نویس کارت منزلت و پبشنهادهای اعضا را خواستار شد تا در نهایت به تائید فرمانداری ویژه لارستان برسد.
 
در ادامه جلسه سی دی های آموزشی در زمینه ورزش در دوران سالمندی بین اعضای جلسه توزیع شد
 
.پس از آن رییس آموزش و پرورش لارستان آمادگی خود را جهت دوره های آموزشی تکریم سالمندان به دانش آموزان اعلام نمود.
 
ریاست اداره فذهنگ و ارشاد اسلامی لارستان نیز ابراز نمود: شیوه های تبلیغات در جامعه بایستی عوض گردد و مطابق و متناسب با اقشار جامعه سالمندان تکریم شوند.در نهایت دیگر اعضای شورای نیز نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه دادند.
 
در پایان  بال افکن ریاست بهزیستی ضمن ابراز خرسندی از حساسیت ادارات نسبت به مسئله سالمندان اعلام کرد که بزودی از جانب اداره بهزیستی شرح وظایفی جهت هریک از ادارات ارسال می گردد.
 
تصمیماتو مصوبات این  جلسه به شرح زیر است»
 
۱-هماهنگی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تبلیغات و ساخت اپلیکشن اداره بهزیستی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تا پایان مرداد ماه
 
۲-صدورکارت منزلت اداره بهزیستی و دانشکده علوم پزشکی تا پایان مردادماه
 
۳-ارسال طرح های پیشنهادی در حوزه سالمندان به استان اداره بهزیستی با همکاری سایر ادارات تا پایان مردادماه.

 
منبع: اداره بهزیستی لارستان