با همراهی استاندار گیلان

گیلان/ دیدار سخنگوی دولت با سالمندان و کودکان تحت پوشش مراکز خیریه رشت

سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، با سالمندان و کودکان تحت پوشش مراکز خیریه شهر رشت دیدار و از آنان دلجویی کرد.

سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، با سالمندان و کودکان تحت پوشش مراکز خیریه شهر رشت دیدار و از آنان دلجویی کرد.

«محمدباقر نوبخت» عصر پنجشنبه با همراهی استاندار گیلان، با حضور در مرکز توانبخشی سالمندان طلیعه ماندگار و پرورشگاه خیریه مژدهی رشت، در گفت وگوی صمیمی و رو در رو با تعدادی از مددجویان این مراکز، برای آنان سالی خوش آرزو کردند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و استاندار گیلان همچنین از روند پیشرفت ساختمان جدید آسایشگاه معلولان و سالمندان رشت بازدید کردند.

مرکز توانبخشی شبانه روزی سالمندان طلیعه ماندگار رشت، از جمله مراکز توانبخشی گیلان است که تحت نظارت بهزیستی استان فعالیت می کند.

در این مرکز، خدمات توانبخشی و درمانی به سالمندان ارائه شده و پزشک عمومی، متخصص، پرستار و روانشناس فعال هستند.

مراکز توانبخشی شبانه روزی سالمندان استان گیلان در شهرهایی از جمله رشت، لاهیجان، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، صومعه سرا، فومن و شفت فعال هستند.

۲۸۵ هزار سالمند در این استان وجود دارد که چهار هزار و ۲۰۰ نفر آنان، در ۱۳ مرکز نگهداری می شوند.

پرورشگاه خیریه مژدهی رشت نیز از جمله مراکز نگهداری ایتام است که افزون بر یکصد کودک و نوجوان در این پرورشگاه نگهداری می شوند.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، روز گذشته (چهارم فروردین ماه) نیز با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت دیدار کرد.

منبع: روابط عمومی استانداری گیلان