تحقیقات محققان آمریکایی

مصرف داروی ضد کلسترول در سالمندان جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی

تحقیقات محققان آمریکایی نشان می دهد که تقریبا همه افردی که دهه 60 یا 70 عمر خود را سپری می کنند، بهتر است برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی داروی ضد کلسترول مصرف کنند.

 به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، نتایج این تحقیقات جدید که در آمریکا منتشر شده است، نشان می دهد که تقریبا تمام افرادی که بین 66 تا 75 سال سن دارند باید برای کاهش خطرات سکته یا اختلالات عروقی و مغزی داروهای ضدکلسترول مصرف کنند.

در این مطالعات که نتایج آن در روزنامه انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است محققان آمریکایی بیش از 6 هزار شهروند آمریکایی سفید و سیاه پوست را که 66 تا 90 سال سن داشتند، مورد بررسی قرار دادند.

20141202091444453
دکتر «مایکل میدما»، متخصص قلب و عروق در موسسه قلب «مینئاپلیس» در آمریکا که ریاست گروه محققان را بر عهده داشت می گوید: ما در بررسی های خود به این نتیجه رسیدیم که 97 درصد از افرادی که در این تحقیق حضور داشتند باید «استاتین» مصرف کنند حتی اگر میزان کلسترول موجود در خون آنها در حد مجاز باشد.

توصیه جدید پژوهشگران این است که نه تنها افرادی که کلسترول بد خون آنها بالا است بلکه افرادی که با خطر بیماری های قلبی، سکته یا حملات مغزی روبرو نیز هستند، لازم است داروی ضد کلسترول مصرف کنند.

محققان بر این عقیده هستند افرادی که مشکلات قلبی و عروقی دارند، از دیابت رنج می برند یا میزان کلسترول بد خون آنها بالا است، «استاتین» یا «لیپیتور» مصرف کنند.