سیدسعید اسکویی

7.5 درصد جمعیت قزوین را سالمندان تشکیل می‌دهند

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در استان قزوین 92 هزار سالمند وجود دارد که 7.5 درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند و این در حالی است 8.2 درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند.

سیدسعید اسکویی در نشست با خبرنگاران شعار هفته سالمند را “کسی را فراموش نکنیم فردایی برای همه” اعلام کرد و افزود: سالمند به افرادی گفته می‌شود که سن‌شان بالای 60 سال باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین خاطرنشان کرد: با افزایش امید به زندگی تعداد سالمندان نیز افزایش پیدا می‌کند و پیش‌بینی می‌شود با روند افزایش جمعیت سالمندی در سال 1400، 10 درصد از جمعیت را سالمندان تشکیل دهند.

MEHDI ABOLGHASEMI (9 of 15)

وی با بیان این‌که سالمندی یکی از مراحل زندگی انسان است، تصریح کرد: امید به زندگی در بین زنان 72 و در بین مردان 74 سال است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی میزان امید به زندگی 14 سال افزایش پیدا کرده است.

اسکویی توضیح داد: یکی از اهداف نظام سلامت کشور داشتن سالمندانی سالم است و نباید با افرایش امید به زندگی شاهد افزایش جمعیت سالمندانی شویم که همراه با درد و رنج این دوران را سپری می‌کنند.

وی تاکید کرد: زندگی سالمندان باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد که این امر نیازمند برنامه‌ریزی است و باید از دوره جوانی و کودکی شیوه صحیح زندگی کردن را آموخت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با تاکید بر این‌که توجه به نیازهای عاطفی دوران سالمندی بسیار مهم است، یادآور شد: در جامعه به نیازهای سالمندان توجهی صورت نمی‌گیرد حتی نوع منزل مسکونی یک سالمند با یک جوان متفاوت است و هنوز مبلمان شهری برای استفاده سالمندان متناسب نیست.

نظر بدهید

دیدگاه ها بسته شده اند.